سوالات متداول

کی دبلیو رنک سرویس بررسی رتبه وب سایت در جستجوی کلمات کلیدی مدنظر شما در گوگل است. کی دبلیو رنک به شما این امکان را می دهد که نتایج رتبه کلمات کلیدی سایت خود را در گوگل مشاهده و جایگاه وب سایت خود را به صورت نموداری و در مقایسه با روزهای قبل بررسی کنید. کی دبلیو رنک به منظور مانیتورینگ سایت شما، اقدامات زیر را انجام می دهد:
 • بررسی موقعیت وب سایت در جستجوی کلمات کلیدی مدنظر در گوگل از طریق کشور/شهر و دستگاه های مختلف
 • مشاهده رتبه کلمات کلیدی مدنظر در گوگل به صورت نموداری و در مقایسه با روزهای قبل
 • بررسی میانگین رتبه کلمات کلیدی، میزان صعود/سقوط کلمات کلیدی و توزیع کلمات کلیدی
 • مقایسه رتبه وب سایت در کلمات کلیدی مدنظر با رقبای خود
 • یافتن پرکاربردترین و مناسب ترین کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار
 • بررسی تراکم کلمات کلیدی و یافتن پرتکرارترین کلمات موجود در هر صفحه از وب سایت
 • بررسی روزانه رتبه جهانی/منطقه ای الکسا هر دامنه و نمایش آن به صورت نموداری
گزارش های فوق برای یک دامنه، ثبت شده و در صورتی که دامنه به خود شما تعلق داشته باشد، می تواند به تصمیم گیری شما برای بهبود سایت خود از نظر فاکتورهای سئو کمک نماید. در صورتی که این دامنه به سایت های رقیب شما تعلق داشته باشد نیز می توانید تغییرات سایت های رقیب خود را در هر روز مشاهده کرده و در نهایت نسبت به بهبود سایت خود گام بردارید.

ابزار بررسی رتبه کلمات، ده صفحه ابتدایی گوگل را بررسی می کند و در نتیجه با ثبت کلمات کلیدی مربوط به هر دامنه می توانید تغییرات جایگاه خود را در صد نتیجه اول گوگل برای جستجوی آن کلمه کلیدی مشاهده نمایید.

برای اضافه نمودن نام دامنه هیچ محدودیتی وجود ندارد و در سرویس کی دبلیو رنک تمامی پسوندهای موجود پشتیبانی می گردد. شما می توانید هر دامنه ای که متعلق به خودتان هست را ثبت کنید. علاوه بر این در صورتی که تمایل داشته باشید روند تغییرات مربوط به دامنه های رقبای خود را بررسی نمایید، می توانید آنها را نیز ثبت کنید. کی دبلیو رنک محافظ حریم خصوصی شما خواهد بود و دیگر کاربران به هیچ وجه از جزئیات دامنه های ثبت شده توسط شما اطلاعی نخواهند داشت.

برای اضافه نمودن کلمات کلیدی مدنظر خود بایستی پس از وارد نمودن هر کلمه کلیدی، کلید Enter را بزنید تا هر یک به صورت جداگانه ثبت گردد. بدین ترتیب رتبه سایت شما در جستجوی این کلمه کلیدی در گوگل به صورت روزانه بررسی و در قالب نمودار ثبت می شود. در واقع شما با ثبت یک کلمه کلیدی، به کی دبلیو رنک اجازه می دهید تا آن کلمه را در گوگل جستجو کرده و در صورتی که سایت شما را در 100 نتیجه اول مشاهده نمود، جایگاه آن را به صورت گزارش ثبت کند، تا بتوانید نتیجه اقداماتی که به منظور سئو و بهینه سازی وب سایت خود انجام می دهید را مشاهده نمایید.

کی دبلیو رنک تنها مرجعی برای مانیتور کردن سایت شما بوده و به شما در تصمیم گیری در خصوص تعیین استراتژی مناسب به منظور سئو و بهینه سازی سایت کمک می کند. با ثبت دامنه خود و همچنین کلمات کلیدی آن در سایت کی دبلیو رنک، می توانید نتیجه اقدامات خود را مشاهده نمایید. اما این ابزار به صورت مستقیم در بهبود رتبه کلمات کلیدی سایت شما در گوگل و یا رتبه الکسای آن تاثیری ندارد.

با توجه به اینکه آمار و اطلاعات مربوط به کلیه کاربران یک بار در روز، بروز رسانی می شود، بعد از وارد نمودن آدرس سایت و کلمات کلیدی خود، بایستی تا روز بعد برای ثبت اولین اطلاعات مربوط به رتبه سایت در کلمات کلیدی مدنظر و همچنین ثبت رتبه الکسای سایت خود منتظر بمانید. به محض ثبت اولین نتایج، ایمیل اطلاع رسانی برای شما ارسال خواهد شد. از آن پس نیز تمامی آمار و اطلاعات به صورت روزانه بروز رسانی خواهد شد.

با استفاده از ابزار رایگان موجود در صفحه اصلی، مجموعا سه بار و در هر ساعت شبانه روز می توانید با وارد نمودن آدرس سایت و کلمه کلیدی مدنظر خود، رتبه سایت خود را به صورت لحظه ای مشاهده نمایید.
همچنین ابزار مقایسه موجود در پنل داشبورد نیز به شما این امکان را می دهد که مجموعا سه بار و در هر ساعت شبانه روز، با وارد نمودن آدرس سایت خود، سایت رقیب و انتخاب کلمه کلیدی مدنظر خود از میان کلمات کلیدی که قبلا ثبت نمودید، رتبه وب سایت در آن کلمه کلیدی را در مقایسه با رقیب خود مشاهده نمایید.

با وارد نمودن یکی از کلمات کلیدی مدنظر خود در ابزار پیشنهاد دهنده کلمه کلیدی موجود در پنل داشبورد، لیستی از ارزشمندترین و پر کاربردترین کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری شما که توسط سایت های رقیب مورد استفاده قرار گرفته، به نمایش در خواهد آمد. در نتیجه شما می توانید کلمات کلیدی بهتر که بیشتر جستجو شده را در استراتژی سئو خود قرار داده و در محتوای وب سایت خود استفاده نمایید.
همچنین با ابزار بررسی تراکم کلمات کلیدی می توانید در هر لحظه تراکم و میزان تکرار هر یک از کلمات موجود در هر یک از دامنه های ثبت شده در حساب کاربری خود را مشاهده نمایید و بدین ترتیب در خصوص نیاز به افزایش و یا کاهش میزان تکرار هر کلمه کلیدی در صفحه اصلی تصمیم گیری نمایید.

با استفاده از قابلیت آرشیو نمودن دامنه و یا کلمه کلیدی، می توانید بروز شدن آمار مربوط به آن مورد را از آن زمان غیر فعال نموده و با آزاد شدن تعداد دامنه و یا کلمات کلیدی استفاده شده، موارد جدیدی را جایگزین نمایید. همچنین اطلاعات و نمودارهای مربوط به دامنه و کلمه کلیدی آرشیو شده، همچنان در حساب کاربری شما باقی خواهد ماند. ضمنا در صورت غیر فعال نمودن یک دامنه، تمامی کلمات کلیدی آن نیز غیر فعال خواهند شد و با توجه به اینکه این عملیات قابل بازگشت نمی باشد، در صورت نیاز مجدد، بایستی دامنه و کلمات کلیدی را مجددا اضافه نمایید.

در سرویس بررسی رتبه کلمه کلیدی، جستجوی یک کلمه و موقعیت آن برای یک دامنه به صورت کاملا بدون طرف انجام می شود. بدین معنا که:
 • سیستم هنگام بررسی نتایج به دست آمده هیچ گاه بر روی نتایج کلیک نمی کند تا نتایج برای جستجوهای بعدی شخصی سازی نشود.
 • سرویس مذکور نتایج ثبت شده را از طرف عموم کاربران نشان می دهد. یعنی اینکه اگر هر کاربر آن کلمه کلیدی خاص را در گوگل جستجو نماید، با فرض اینکه هیچ گاه قبلا آن کلمه را جستجو نکرده و یا روی نتیجه ای از آن کلیک نکرده باشد، وب سایت شما را در کدام جایگاه مشاهده خواهد کرد.
 • سرویس کی دبلیو رنک قادر است جستجوی کلمه کلیدی وارد شده را بر اساس کشو/شهر و دستگاه مدنظر شما انجام دهد، بنابراین نتایج ثبت شده برای هر کلمه کلیدی بستگی به مقادیر انتخابی شما هنگام وارد نمودن کلمه کلیدی دارد.
 • تاریخچه جستجوهای صورت گرفته هیچ گاه ذخیره نمی شود تا گوگل نتواند بر اساس تاریخچه جستجو و علایق، نتایج را به صورت شخصی سازی شده نشان دهد.
با توجه به توضیحات فوق بدیهی است که بعضا رتبه مشاهده شده برای جستجوی شما از یک کلمه کلیدی، با رتبه آن برای جستجوی یک کاربر بی طرف (همانند رتبه به درست آمده توسط سایت کی دبلیو رنک) تا حدی متفاوت باشد. ضمنا با توجه به اینکه نتایج گوگل برای هر کاربر تا حد زیادی شخصی سازی می شود، طبیعتا با کامپیوتر/موبایل شخصی خود، صرف نظر از اینکه به چه اینترنتی متصل باشید، در جستجوهای خود هیچ گاه نتیجه بی طرف رتبه کلمات کلیدی را مشاهده نخواهید کرد.

با توجه به اینکه نتایج جستجوی گوگل بر اساس کشورها و موقعیت جغرافیایی کاربران متغیر است، احتمال اینکه سایت شما در کشورهای مختلف رتبه یکسانی داشته باشد بسیار کم هست.
در خصوص رتبه سایت در شهرهای مختلف نیز به علت وجود الگوریتم سئوی محلی، نتایج جستجو متناسب با محل جغرافیایی کاربر تعیین می شوند و گوگل با در نظر گرفتن محل سکونت فرد جستجو کننده، نتایجی را به او نشان می ‌دهد که به محل سکونتش نزدیک ‌تر باشد. اما با توجه به اینکه در خصوص بسیاری از کلمات کلیدی هیچ گونه سئو محلی توسط سایت های مختلف صورت نگرفته، تغییرات این کلمات در شهرهای مختلف به احتمال زیاد ناچیز است. ولی در خصوص کلمه کلیدی مثل "رستوران های نزدیک من" به دلیل اینکه توسط اکثر سایت ها سئو محلی صورت گرفته، در شهرهای مختلف رتبه های مختلفی نمایش داده می شود.

از زمان انقضای سرویس، رتبه وب سایت در کلمات کلیدی و رتبه الکسای سایت شما بروز رسانی نخواهد شد، اما اطلاعات قبلی شما کماکان بر روی سرور باقی خواهد ماند. در صورت خرید مجدد سرویس، اطلاعات مجددا به صورت روزانه بررسی و بروز رسانی خواهد شد.

کی دبلیو رنک در حکم مرجعی مستند مابین مالک وب سایت و کارشناس سئو می باشد. با استفاده از لینک اختصاصی هر دامنه که به صورت عمومی نیز قابل رویت است، کارشناس سئو می تواند بدون نیاز به اعلام اطلاعات ورود به حساب کاربری خود، مالک وب سایت را به صورت مستمر در جریان بهبود و پیشرفت های وب سایت خود در امور بهینه سازی کلمات کلیدی قرار دهد. در نهایت با اتمام فرآیند سئو، کارشناس سئو می تواند آمار ارائه شده در وب سایت کی دبلیو رنک را به عنوان مستندات حصول نتیجه مقرر شده، در اختیار مالک سایت قرار دهد.