راهنمای جامع استفاده از سرویس های کی دبلیو رنک

اضافه نمودن دامنه و کلمات کلیدی

در خصوص استفاده از سرویس کی دبلیو رنک ابتدا بایستی با مراجعه به آدرس https://kwrank.ir/login و وارد نمودن آدرس ایمیل و کلمه عبور وارد حساب کاربری خود شوید. سپس با ورود به منوی مدیریت دامنه ها و با انتخاب گزینه افزودن دامنه، نام دامنه خود را وارد نموده (به عنوان مثال kwrank.ir) و بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید.

اضافه کردن دامنه

بعد از اضافه نمودن آدرس دامنه خود، در صفحه موجود و در مقابل آدرس دامنه گزینه کلمات کلیدی را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب آن به صفحه مدیریت کلمات کلیدی آن دامنه هدایت خواهید شد. در این مرحله شما با انتخاب گزینه افزودن کلمه کلیدی، بایستی نسبت به اضافه کردن کلمه/کلمات کلیدی مدنظر خود اقدام نمایید. بدین ترتیب که بعد از وارد نمودن هر کلمه کلیدی، بایستی دکمه Enter را زده و در انتها دکمه ثبت را انتخاب کنید.

اضافه کردن کلمات کلیدی

در وارد نمودن کلمات کلیدی خود بایستی موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  1. هر کلمه کلیدی را به صورت جداگانه ثبت کنید. به عنوان مثال در صورتی که کلمات کلیدی مدنظر شما "کلمه کلیدی 1" و "کلمه کلیدی 2" می باشند، ابتدا در باکس موجود "کلمه کلیدی 1" را تایپ و Enter نمایید و در مرحله بعد "کلمه کلیدی 2" را تایپ و Enter نمایید و در نهایت بر روی گزینه ثبت کلیک کنید.

  2. در صورتی که کلمه کلیدی شما 2 یا چند قسمتی می باشد، بین قسمت های آن از وارد نمودن کاراکترهای اضافی مانند "_ و –" خودداری کنید. به عنوان مثال "کلمه_کلیدی_1" یک نمونه نادرست می باشد. بدین ترتیب سرویس کی دبلیو رنک روزانه دامنه و کلمات کلیدی شما را بررسی نموده و رتبه الکسای دامنه و همچنین رتبه کلمات کلیدی شما را در جستجوی Google اعلام می کند.

مشاهده رتبه الکسای دامنه و رتبه کلمات کلیدی سایت در Google

بروز رسانی رتبه الکسا و رتبه کلمات کلیدی از روز بعد به انجام خواهد شد و سپس در هر زمان با ورود به حساب کاربری خود و مراجعه به منوی مدیریت دامنه ها و انتخاب گزینه آمار دامنه می توانید رتبه الکسای جهانی و منطقه ای روزانه دامنه خود و همچنین میزان تغییرات روزانه هر یک را مشاهده نمایید.

مشاهده گزارش دامنه

همچنین در پایین صفحه نیز رتبه الکسای دامنه شما به تفکیک روز و به صورت نموداری موجود می باشد. در نمودار تاریخچه رتبه الکسا با انتخاب تاریخ های مدنظر خود در قسمت های تاریخ شروع و تاریخ پایان و انتخاب گزینه فیلتر می توانید آمار رتبه الکسای وب سایت را در بازه زمانی مدنظر خود مشاهده نمایید. همچنین با انتخاب گزینه نزولی یا صعودی در مقابل عنوان نمایش نمودار می توانید مدل نمایش را بر روی حالت مدنظر خود تنظیم نمایید. با اتخاب گزینه جهانی یا منطقه ای در مقابل عنوان رتبه الکسا، مدل اطلاعات نمودار بر روی حالت مدنظر شما تنظیم خواهد شد.

مشاهده نمودار گزارش دامنه

برای مشاهده آمار رتبه کلمات کلیدی نیز ابتدا با مراجعه به صفحه مدیریت دامنه ها و انتخاب گزینه کلمات کلیدی لیستی از کلمات کلیدی که پیش از این برای این دامنه اضافه نموده اید را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه لیست تمامی کلمات کلیدی که از قبل برای این دامنه اضافه نموده اید به همراه رتبه روز جاری، تغییرات رتبه نسبت به روز قبل و همچنین لینک صفحه یافت شده را مشاهده می کنید.

مشاهده گزارش کلمات کلیدی

همچنین در بالای صفحه و در قسمت لینک اختصاصی گزارش دامنه، یک لینک ثابت برای مشاهده عمومی (بدون نیاز به لاگین) آمار مربوط به کلمات کلیدی دامنه شما وجود دارد که برای مواردی همچون ارائه گزارش کار کارشناس سئو به مالک وب سایت، رزومه مستند کارشناس سئو و .... کارایی دارد.

لینک اختصاصی گزارش دامنه

با انتخاب گزینه گزارش های کلمه در مقابل کلمه کلیدی مدنظر خود، به صفحه آمار وارد خواهید شد. در این صفحه لیستی از رتبه های روزانه کلمه کلیدی مدنظر شما به همراه تغییرات رتبه نسبت به روز گذشه و همچنین لینک صفحه یافت شده از وب سایت شما در جستجوی کلمه کلیدی مذکور را مشاهده خواهید کرد.

مشاهده گزارش کلمه کلیدی دامنه

همچنین در پایین صفحه نیز رتبه کلمه کلیدی انتخاب شده به تفکیک روز و به صورت نموداری موجود می باشد. در نمودار تاریخچه رتبه کلمه کلیدی با انتخاب تاریخ های مدنظر خود در قسمت های تاریخ شروع و تاریخ پایان و انتخاب گزینه فیلتر می توانید آمار رتبه کلمه کلیدی را در بازه زمانی مدنظر خود مشاهده نمایید. همچنین با انتخاب گزینه نزولی یا صعودی در مقابل گزینه عنوان نمودار می توانید مدل نمایش را بر روی حالت مدنظر خود تنظیم نمایید.

مشاهده نمودار گزارش کلمه کلیدی دامنه

ابزار مقایسه

با استفاده از این ابزار می توانید رتبه وب سایت خود در کلمات کلیدی مدنظر را با رقبای خود مقایسه کنید و دید بهتری نسبت به رقبای اصلی زمینه کاری خود به دست آورید. جهت استفاده از این ابزار بایستی با مراجعه به منوی ابزار مقایسه و انتخاب گزینه انجام مقایسه جدید از منوی کشویی موجود در بالای کادر، دامنه خود را انتخاب نمایید. سپس در باکس موجود در وسط کادر نام دامنه رقیب خود را وارد نمایید و در انتها از منوی کشویی موجود در پایین کادر، کلمه کلیدی مدنظر خود را از میان کلمات کلیدی که پیش از این وارد کرده اید، انتخاب نموده و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.

ابزار مقایسه

سپس بعد از گذشت چند ثانیه، فرایند بررسی تکمیل شده و می توانید رتبه سایت خود و سایت رقیب را در جستجوی کلمه کلیدی مدنظر مشاهده کنید. لیست مقایسه های صورت گرفته، به صورت دائم در این صفحه ثبت خواهد شد و در هر زمان می توانید در این صفحه نتایج مقایسه های خود را مشاهده کنید. برای استفاده از ابزار مقایسه محدودیت وجود داشته و در طول هر شبانه روز 3 مرتبه می توانید از این ابزار استفاده کنید.

گزارش ابزار مقایسه

ابزار تراکم کلمات کلیدی

با استفاده از این ابزار می توانید لیست تمامی کلمات کلیدی تک کلمه ای و دو کلمه ای استفاده شده در صفحه اصلی سایت خود و درصد تکرار هر یک را، به ترتیب تراکم (تعداد تکرار) مشاهده کنید. برای استفاده از این ابزار کافیست با مراجعه به منوی تراکم کلمات کلیدی بر روی گزینه محاسبه تراکم کلمات کلیدی کلیک نموده و با انتخاب نام دامنه خود از منوی کشویی بر روی گزینه ثبت کلیک کنید.

تراکم کلمات کلیدی

بدین ترتیب لیست کلمات و عبارات موجود در وب سایت به همراه درصد و تعداد تکرار هر یک را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید با توجه به اینکه برای انجام این فرایند الزاما بایستی سایت شما در دسترس بوده و به درستی لود شود، در صورتی که در زمان استفاده شما از این ابزار، امکان لود سایت شما وجود نداشته باشد، سیستم قادر به انجام فرایند نبوده و نتیجه ای به شما نمایش داده نمی شود.

گزارش تراکم کلمات کلیدی

ابزار پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی

با استفاده از ابزار پیشنهاد دهنده کلمه کلیدی می توانید لیست پرکاربردترین و مناسب ترین کلمات کلیدی مرتبط به کسب و کار خود را بیابید و در انجام امور سئوی وب سایت، مدنظر قرار دهید. برای استفاده از این سرویس بایستی با مراجعه به منوی پیشنهاد دهنده کلمه کلیدی، بر روی گزینه پیشنهاد دهنده کلمات کلیدی کلیک کنید و سپس از منوی کشویی، کلمه کلیدی مدنظر خود را از میان کلمات کلیدی که پیش از این وارد کرده اید، انتخاب نموده و سپس گزینه ثبت را انتخاب نمایید.

پیشنهاد دهنده کلمه کلیدی

بعد از گذشت چند ثانیه، فرایند بررسی تکمیل شده و می توانید لیست کلمات کلیدی مرتبط به کسب و کار خود را مشاهده کنید. لیست کلمات کلیدی بررسی شده، به صورت دائم در این صفحه ثبت خواهد شد و در هر زمان می توانید در این صفحه نتایج کلمات کلیدی بررسی شده را مشاهده کنید.

گزارش پیشنهاد دهنده کلمه کلیدی