logo

افزونه کی دبلیو رنک

بررسی سئو سایت به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف سایت خود را شناسایی کنید، تا بتوانید اقدامات مورد نیاز را در جهت بهبود وضعیت سایت انجام دهید. افزونه های بین المللی زیادی برای آنالیز سئو سایت وجود دارد که عموما فقط بخشی از فاکتورهای سئو سایت را تحلیل و بررسی می کنند. افزونه کی دبلیو رنک به عنوان جامع ترین سرویس بررسی سئو سایت به شما این امکان را می دهد که تمامی صفحات وب سایت خود را بر اساس مهم ترین فاکتورهای سئو، عملکرد، امنیت و .... بررسی نمایید.

افزونه کی دبلیو رنک به عنوان برترین افزونه سئو فارسی، قابل استفاده بر روی مرورگر کروم می باشد. با استفاده از افزونه کی دبلیو رنک می توانید سئو صفحات سایت خود را به صورت رایگان بررسی نموده و با شناسایی مشکلات سئو صفحات و مشاهده راه حل هر یک، اقدامات لازم را در جهت بهبود سئو سایت انجام دهید. بدین ترتیب با بهبود رتبه کلمات کلیدی سایت خود در رتبه های بالاتری نسبت به رقبای خود قرار خواهید گرفت.

با مراجعه به لینک فوق و انتخاب گزینه Add to Chrome، افزونه کی دبلیو رنک به مرورگر شما اضافه خواهد شد. همچنین برای سهولت در دسترسی به این افزونه بایستی با انتخاب گزینه Extensions در بالای سمت راست مرورگر خود، علامت Pin مقابل لوگوی افزونه کی دبلیو رنک را فعال نمایید.

نصب افزونه کی دبلیو رنک

سپس با مراجعه به هر یک از صفحات سایت خود و یا سایت رقبا، کافیست تا لود کامل سایت منتظر مانده و سپس بر روی آیکون افزونه کی دبلیو رنک کلیک نمایید. بدین ترتیب در همان لحظه افزونه کی دبلیو رنک باز شده و اطلاعات جامع مربوط به آنالیز سئو سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

افزونه کی دبلیو رنک برای سهولت در مشاهده اطلاعات و تحلیل های مربوط به سئو سایت دارای 7 بخش اصلی زیر بوده که هر یک به تفکیک، جنبه های خاصی از وب سایت را مورد آنالیز قرار می دهند:

مشکلات رایج سئو

این بخش از افزونه کی دبلیو رنک جهت آنالیز موارد متداول و عمومی سئو On-Page شامل متاهای صفحه، کلمات کلیدی، سر تیترها، URL صفحه، نسبت متن به کد، انکودینگ و زبان صفحه می باشد.

بررسی مشکلات رایج سئو

در تمامی قسمت های افزونه آیکون های سمت راست هر فاکتور، یکی از 4 حالت زیر می باشد:

آیکون تیک سبز نشانگر مواردی است که استانداردهای گوگل در آنها رعایت شده است.

آیکون علامت تعجب زرد نشانگر مواردی است که بهتر است بهبود داده شود.

آیکون ضربدر قرمز نشانگر اشکالات اساسی صفحه بوده که حتما بایستی نسبت به رفع آنها اقدام گردد.

آیکون دایره طوسی نیز نشانگر مواردی است که صرفا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار می دهد و نیاز به انجام تغییرات و یا اصلاحات خاصی در خصوص این موارد وجود ندارد.

همچنین در مقابل هر یک از موارد دایره کوچکی قرار دارد که با قرار دادن نشانگر یا ماوس بر روی آن، توضیحات، جزئیات و راهکارهایی در خصوص بهبود آن فاکتور در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب می توانید تمامی مشکلات سئو داخل صفحه را شناسایی نموده و راهکار رفع هر یک را نیز مشاهده نمایید.

در مقابل گزینه تگ های سر تیتر دو دکمه نمایش سر تیترها در صفحه و دریافت خروجی وجود دارد. با انتخاب گزینه نمایش سر تیترها در صفحه، تمامی سر تیترها به صورت نشانه گذاری شده و به تفکیک رنگ در صفحه سایت نمایش داده می شوند. با انتخاب گزینه دریافت خروجی نیز امکان دریافت خروجی از تمامی سر تیتر های های صفحه در کنار نوع هر یک، در قالب فایل اکسل فراهم می گردد.

همچنین امکان نمایش سر تیترهای موجود در صفحه به دو صورت درختی و در قالب جدول نیز فراهم می باشد که با انتخاب هر یک از زبانه ها مدل نمایش، مطابق فرمت مورد نظر شما تغییر خواد کرد.

بررسی تگ های سر تیتر

لینک ها

در این بخش از افزونه کی دبلیو رنک تمامی لینک های موجود در صفحه بررسی و برمبنای نوع (داخلی،خارجی)، ویژگی (dofollow، nofollow) و ارتباط (noopener، noreferrer و ...) تفکیک می گردند. در مقابل گزینه لینک ها سه دکمه نمایش لینک ها در صفحه، بررسی وضعیت لینک ها و دریافت خروجی وجود دارد. با انتخاب گزینه نمایش لینک ها در صفحه، تمامی لینک ها به صورت نشانه گذاری شده در صفحه سایت نمایش داده می شوند. با انتخاب گزینه بررسی وضعیت لینک ها، کد وضعیت تمامی لینک های موجود در صفحه نمایش داده شده و شما می توانید لینک های شکسته موجود در صفحه را شناسایی و آنها را اصلاح و یا حذف نمایید. همچنین با انتخاب گزینه دریافت خروجی نیز امکان دریافت خروجی از تمامی لینک های صفحه در کنار عنوان هر یک و به همراه تمامی اطلاعات و جزئیات آنها، در قالب فایل اکسل فراهم می گردد.

در زیر گزینه لینک ها نیز منوی کشویی با عنوان تمامی لینک ها وجود دارد که با انتخاب آن گزینه های لینک های داخلی و لینک های خارجی نمایش داده می شود که با انتخاب هر یک، اطلاعات جدول بر مبنای حالت انتخابی شما فیلتر می گردد. در مقابل نیز منوی کشویی با عنوان تمامی ویژگی ها وجود دارد که با انتخاب آن گزینه های Dofollow و Nofollow نمایش داده می شود که با انتخاب هر یک، اطلاعات جدول بر مبنای حالت انتخابی شما فیلتر می گردد.

بررسی لینک های صفحه

تصاویر

در این بخش از افزونه کی دبلیو رنک لینک تمامی تصاویر موجود در صفحه به همراه ویژگی آلت، عنوان و پیش نمایش آنها موجود می باشد. در مقابل گزینه تصاویر دکمه دریافت خروجی وجود دارد که با انتخاب آن امکان دریافت خروجی از تمامی تصاویر موجود در صفحه در کنار عنوان هر یک و به همراه تمامی اطلاعات و جزئیات آنها، در قالب فایل اکسل فراهم می گردد.

در زیر گزینه تصاویر نیز منوی کشویی با عنوان تمامی عکس ها وجود دارد که با انتخاب آن امکان فیلتر کردن لیست تصاویر بر مبنای حالات مختلف ویژگی آلت نیز فراهم می گردد.

بررسی تصاویر صفحه

بهینه سازی سرعت

در این بخش از افزونه کی دبلیو رنک صفحه وب سایت از نظر فاکتورهای عملکرد و سرعت بررسی می گردد و لیست اشکالاتی که می تواند منجر به کندی صفحات و ایجاد اختلال در عملکرد بهینه صفحه گردد، نمایش داده شده و راهکار رفع هر یک از مشکلات اعلام می گردد.

بررسی بهینه بودن سرعت وب سایت

سرور و امینت

در این بخش از افزونه کی دبلیو رنک صفحه وب سایت از نظر موارد امنیتی و وضعیت سرور میزبان سایت، بررسی شده و راهکارهایی جهت بهبود موارد امنیتی سایت و سرور ارائه می گردد. در مقابل گزینه اجزای صفحه دکمه دریافت خروجی وجود دارد که با انتخاب آن امکان دریافت خروجی از تمامی اجزای موجود در صفحه در کنار تعداد و درصد استفاده هر یک، در قالب فایل اکسل فراهم می گردد.

بررسی امنیت وب سایت و سرور

سئو پیشرفته

در این بخش از افزونه کی دبلیو رنک وجود تگ های noindex، canonical و nofollow در صفحه وب سایت بررسی می گردد.

بررسی پیشرفته سئو سایت

اطلاعات بیشتر

در این بخش از افزونه کی دبلیو رنک لینک به صفحه آنالیز شده سایت در ابزارهای معتبر بین المللی بررسی عملکرد سایت، ساختار سایت، امنیت و همچنین بررسی وضعیت دامنه موجود می باشد.

نمایش لینک ابزارهای کاربردی سئو